Multiple Skleroz Tanı ve İzleminde Klinik Radyolojik Yaklaşım Çalıştayı

Değerli Meslektaşlarımız,

16 Mart 2019’de İzmir’de Türk Nöroloji Derneği (TND) MS Çalışma Gurubu ve Türk Nöroradyoloji Derneğinin (TNRD) ortaklaşa düzenleyeceğiMultiple Skleroz Tanı ve İzleminde Klinik Radyolojik Yaklaşım Çalıştayı’na sizleri davet etmekten mutluluk duyuyoruz . 

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da nörolog ve nöroradyolog meslektaşlarımızın ortak bir platformda bir araya gelip tartışabildiği, “MS Tanı ve İzleminde Klinik ve Radyolojik Yaklaşım ” konusunda güncel bilgilerin paylaşıldığı, bilimsel ve interaktif verimli bir ortam oluşmasını amaçlamaktayız. 

Çalıştay bünyesinde; MS tanısında, ayırıcı tanısında ve klinik takipte Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) tekniklerinin yeri, MS radyolojik tanısında karşılaşılan sorunların ele alınmasını yine hedefledik. 

Yeni MS kriterlerinin klinik pratikte uygulanımları, MRG progresyon belirteçleri, olgular ışığında Nöromyelitis optica spektrum hastalıklarında ve çocukluk çağı demyelinizan hastalıklarında görüntüleme özellikleri hem klinisyen hem nöroradyolog bakış açısıyla gözden geçirilecektir. Bu yıl ayrıca, “Nöroradyolojide Yapay Zeka ve MS” başlığı altında özel oturumda yurt içinden ve yurt dışından katılacak olan uzmanlarla güncel bilgilere ulaşma olanağı bulacağız. 

MS tanı, ayırıcı tanısında öğretici radyolojik bulguları olduğunu düşündüğünüz olgularınızı poster gönderi olarak bizlerle paylaşabilirsiniz. 
İzmir’in ılık meltemi ve martılarıyla baharı karşılarken verimli geçeceğine inandığımız bir çalıştayda görüşmek dileği ile … 

Düzenleme Kurulu Adına,

Prof. Dr. Nur Yüceyar     Prof. Dr. Cem Çallı

http://ms-nororadyoloji2019.org/

BİLİMSEL SEKRETERYA


Prof.Dr. A. Nur YüceyarEge Üniversitesi Tıp FakültesiNöroloji Anabilim Dalı Bornova - İzmirE-posta: nuryuceyar@gmail.com
ORGANİZASYON SEKRETERYASI
Burkon Turizm & KongreÇekirge Cad. No: 51/C 16050 BursaTel : 444 9 443 Faks: 0224 233 80 00E-posta : kongre@burkon.com

 


Copyright © 2018 Türk Nöroloji Derneği. Tüm hakları saklıdır. Bu site doktorların kullanımı içindir.
LookUs & Online Makale